
Sion
Kulüp profili
2026/2027 · Super LeagueKuruluş1909
Ülke
Switzerland
StadyumStade de Tourbillon
Kapasite16,263
Teknik DirektörDidier Tholot
TurnuvaSuper League
Son form · son 5
01Maçlar
5
9 puan · 4.
02Goller
11
2.2 / maç
03Gol yememe
1
9 yenilen
04Ort. puan
6.92
ligde 4.
Takım profili
Her eksen lige göre 0–100
Takım
Lig Ort.
Yüzdelik dilim profili
Atılan Goller2.20
#3
Beklenen Gol (xG)2.25
#2
Toplam Şut18.60
#2
İsabetli Şut6.00
#3
Büyük Fırsatlar4.20
#1
Topa Sahiplik56.0%
#1
Pas İsabeti %86.0%
#2
İsabetli Paslar423.60
#2
Kilit Paslar15.60
#1
Toplam Ortalar26.40
#3
Beklenen Yenilen Gol (xGA)1.50
#4
Müdahaleler17.60
#6
Top Kesme10.00
#5
Engellenen Şutlar5.00
#2
Kazanılan İkili Mücadele50.60
#8
Başarılı Çalımlar6.20
#11
Yapılan Fauller9.00
#1
Köşe Vuruşları5.60
#5
En üst çeyrek (≥ P75)P75 altıçubuk = yüzdelik dilim · değer = 90 dk başına
Hücum DNA'sı90 dk dağılımı
Atılan Goller2.20
Beklenen Gol (xG)2.25
Toplam Şut18.60
İsabetli Şut6.00
Büyük Fırsatlar4.20
Yaratıcılık DNA'sı90 dk dağılımı
Asistler1.80
Kilit Paslar15.60
Toplam Ortalar26.40
İsabetli Paslar423.60
Büyük Fırsatlar4.20
Savunma DNA'sı90 dk dağılımı
Müdahaleler17.60
Top Kesme10.00
Engellenen Şutlar5.00
Kazanılan İkili Mücadele50.60
Sezon özeti
2026/2027 sezonu tek bakışta
Final sıralaması
4./ 12
Puan
9/ 15
Kazanma oranı
60%
Ort. puan
6.92
Sezon yolculuğu
Kümülatif puanWDL
H 1H 2H 3H 4H 5
GollerGD +2
Atılan
11
Yenilen
9
maç başına 2.2 atılanmaç başına 1.8 yenilen
Karne5 maç
3
2
GalibiyetBeraberlikMağlubiyet
1gol yemedi
9asist
Gol ısı haritası
Sion ne zaman gol atıyor — dakikaya göre goller
11-15′
116-30′
131-45′
246-60′
161-75′
576-90′